آیا می دانید ادبی(رمان نویسان 1)

آیا می دانید ادبی(رمان نویسان)

1-میدلسکس، جِفری یوجِنیداس 

او این‌گونه رمان خود را شروع می‌کند: «من دو بار به دنیا آمدم. بار اول یک دختربچه کوچک در ژانویه 1960؛ در یک صبح بدون دود در دیترویت. بار دوم یک پسر نوجوان در اوت 1974، در اورژانس نزدیک پِتوسکیِ میشیگان.» این رمان جایزه پولیتزر را به خود اختصاص داد و تاکنون چندین میلیون نسخه از آن فروخته شده است. 

2-دندان‌های سپید، زادی اسمیت (2000)

اسمیت زمانی که این رمان را نوشت نابغه‌ای 23 ساله محسوب می‌شد. او با این رمان، به جهان ادبیات نشان داد که نویسنده‌ای با هوش و ذکاوت مثال‌زدنی در راه است. دندان‌های سپید برنده جایزه گاردین و ویتبرِد شد. داستان در لندن اتفاق می‌افتد. آرکی جونز و سمال اقبال دو دوست هستند که در طول جنگ جهانی دوم با هم آشنا شده و اکنون خانواده خود را تشکیل داده‌اند. دو اثر دیگر او نیز در نظرخواهی منتقدین وجود داشت. رمان «ان. دبلیو» هجدهم شد و رمان «درباره زیبایی» نیز رتبه خوبی داشت. 

3-نیمی از یک خورشید زرد، چیماماندا نگوزی آدیچی (2006) 

آدیچی در رمان دوم خود تصاویری واضح را خلق می‌کند. داستان از زبان خواهران دوقلو اولانا و کاینِنه، یک پسر سیزده‌ساله و ریچارد روایت می‌شود. کایننه معشوقه ریچارد است. آدیچی تاثیرات قدرت‌های پسااستعماری را بر روی زندگی افراد بازگو می‌کند. رمانی جدی و سیاسی که عشق در زمان جنگ را روایت می‌کند. آدیچی سال 2013 رمان آمریکانا را نوشت که البته رتبه خوبی را در این نظرسنجی کسب کرد، اما متاسفانه یک رای برای رسیدن به رمان دوازدهم کم آورد. 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *