آیا می دانید ادبی(رمان نویسان4)

آیا می دانید ادبی(رمان نویسان4)

8-تصحیحات، جاناتان فرانزن (2001) 
این اثر فرانزن محدود به یک نسل نیست. رمان برنده جایزه کتاب ملی آمریکا از اولین رمان‌هایی بود که افکار قرن 21 را به سمت خود منعطف کرد. آلفرد و اِنید لامبرت و سه فرزندشان در پایان قرن بیستم در کنار هم نشسته‌اند تا «آخرین کریسمس» را جشن بگیرند. بیماری پارکینسون پدر خانواده جدی‌تر شده و آمریکا در آستانه یک بحران مالی شدید است. فرانزن می‌نویسد: «تصحیحات اثری نبود که در یک شب بر زبان همه بیفتد. این رمان با آهستگی پیش رفت و درنهایت سیر تدریجی خود را به کمال رساند.» 
 
کارملا سیارارو، مقاله‌نویس نیویورک‌تایمز می‌نویسد: «رمانی خارق‌العاده که در روایت و شخصیت‌سازی شاهکاری بی‌مانند است. اثری حماسی و البته صمیمانه.» 
 
9- گیلیاد، مرلین رابینسون (2004) 
جان اینس یک کشیش 76 ساله است که زندگی و میراث ضد بردگی خود را برای پسرش تعریف می‌کند. داون رَفل، نویسنده و منتقد، که این رمان را اثر برتر انتخاب خود انتخاب کرده می‌گوید: «من فکر نمی‌کنم یک رمان‌نویس زنده داشته باشیم که تا این اندازه جدی و عمیق درباره اعتقادات مذهبی بنویسد. رابینسون هم یک نویسنده پر از ایده است و هم یک نگارنده قهار. او به دنبال پاسخ‌هایی در مورد خانواده و جامعه است. روایت داستانیِ او بسیار عالی است.» 
 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *