آیا می دانید ادبی(رمان نویسان5)

آیا می دانید ادبی(رمان نویسان5)

10-تالار گرگ‌ها،  (2009) 

رمان منتل روایتی تاریخی از حماسه قرن شانزدهم اروپا است. روایت از زبان تامس کرامول بازگو می‌شود. تالار گرگ‌ها برنده جایزه ادبی من بوکر شد. کارن آر. لانگ می‌نویسد: «هیجان بازگویی یک داستان کهنه در اثر منتل به اوج می‌رسد؛ روایتی جذاب از صعود تامس کرامول به قدرت در دربار هِنری هشتم.» این رمان بخشی از یک سه‌گانه است. 

11- جهان شناخته شده، ادوارد پي جونز (2003) 
داستان در سال 1855 در مزرعه هِنری تاون‌سند اتفاق می‌افتد. او یک برده به دنیا آمد و حال خود یک برده‌دار است. جهان شناخته شده داستانی است که خواننده را جذب پیچیدگی‌های اخلاقی زمان می‌کند، بی‌آنکه ساده‌لوحانه قضاوتی کرده باشد. تاون‌سند به آینده مزرعه 50 هکتاری می‌اندیشد. او با برده‌ها به همان شکلی برخورد می‌کند که اربابش با او برخورد کرده بود. والتون مویامبا، نویسنده و منتقد، می‌نویسد: «از نظر من، جهان شناخته شده بهترین رمان چاپ شده در قرن 21 در آمریکا است.» 

12-زندگی مختصر و فوق‌العاده اسکار وائو، جونو دیاز (2007) 
برنده نظر‌خواهی بخش فرهنگی بی‌بی‌سی این رمان بسیار زیبا است. رمان حول محور شخصیت اسکار می‌چرخد. او دوست دارد که تاکینِ دومینیکنی-امریکایی شود و به عشق خود برسد. این اثر، رمان برتر بسیاری از منتقدین بود. الیزابت تایلور می‌گوید: «این رمان علمی – تخیلی سرشار از خیال و تستسترون است؛ فضاسازی و روایت عشق در این داستان کاری دشوار بود. این دومین اثر از آمریکای لاتین است که برنده جایزه پولیتزر می‌شود. گِرگ بریوس می‌نویسد: «اسکار مهری محکم بر پیوند آمریکای لاتین با فرهنگ، زبان و تاریخ پیشینیان خود می‌کوبد. اثر دیاز از لحاظ پاورقی‌ها، تاریخ و رئالیسم جادویی عالی است.» 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *