درباره شهرفریدون‌شهر

درباره شهرفریدون‌شهر

معرفی جاذبه های دیدنی پشتکوه موگویی فریدونشهر

 در ۷۰کیلو متری فریدونشهر روستای بسیار زیبای خوش میوه وجود دارد.

برای رسیدن به این روستای زیبا بعد از حرکت از فریدون شهر به سمت روستای چغیورت رفته واز روستاهای سکان،اسلام اباد،مکدین، دره بادام گذر کرده وبعد از گردنه گله نر، نرسیده به روستای چالچرانه،روستای خوش میوه نمایان میشود.

تا روستای چال چرانه جاده اسفالته می باشد واز انجا تا روستای خوش میوه ۵کیلو متر راه میباشد که در این بین روستای زیبای کولاب محصوردر دل جنگل نیز وجود دارد  .واقعا ارزش دیدن دارد

——————————————————————————————-

آبشازطرزه

یکی از جاذبه های طبیعی و دیدنی در منطقه پشتکوه فریدون شهر است که از ارتفاعات

 زاگرس مرکزی سرچشمه می گیرد و حدود ۸۵ کیلو متر با مرکز شهرستان فاصله داشته

 و در کنار روستای زیبای طـــرزه می باشد، ارتفاع این آبشارحدود ۴۰ متر و در تمام فصول

سال جلوه ای زیبا از ریزش آب بر روی صخره‌ها به نمایش می گذارد.

 

 دشت لاله های واژگون:

  با شروع فصل بهار در اکثر نقاط شهرستان جلوه زیبایی ازطبیعت منطقه چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند در این میان لاله های واژگون زیبایی خاصی دارد که در اکثر نقاط دهستانها (مخصوصاً گلونی ،‌دره شادی ، چالقو) پشتکوه و پیشکوه ،‌چشمه لنگان به وفور و به دو رنگ زرد و قرمز یافت می شود.   

——————————————————————

روستای زیبای مصیر

 ————————————————————————-

چشمه دره سپستان واقع در دهستان پشتکوه روستای پشندگان .  

————————————————————————— 

 آبشار پشندگان

شهرستـــــان فریدونشهر بدلیــل بارش سالانه  حدود ۷۰۰ میلیمتر دارای آبشارها و چشمه سارهای زیبای فراوانی است که خصوصاً در ارتفاعات پیشکوه و پشتکوه به چشم می خورد . آبشار پشندگان در فاصله ۷۵ کیلو متری جنوب فریدونشهر است در پائین دست روستای پشندگان  واقع  در دهستان پشتکوه فریدونشهر قرار دارد .

  

ارتفاع این آبشار حدود ۴۵ متر است که در فصول بهار و تابستان با حرکت آب بر روی صخره های پائین دست جلوه ای زیبا از قدرت آفریدگار را در این طبیعت بکر و کوهستان زیبا را به نمایش می گذارد.

وجود انواع  درختان جنگلی شامل سیب ، زالزالک ، بنه ، بلوط و گردو  و انواع  پرندگان وحشی، بر طراوت و دلنشینی این جاذبه طبیعی افزوده است .

 ————————————————————————————–

 
آبشار دورک، فریدونشهر
 
 آبشار دورک در نزدیکی روستای دورک از توابع پشتکوه فریدونشهر واقع شده و از یک دیواره بلند سنگی به پایین می غلطد. روستای دورک در کنار رودخانه آب گوکان(رودخانه دورک)، در حدود ۱۴۰ کیلومتر از شهرستان فریدونشهر فاصله داشته و مسیرهای ارتباطی این روستا، در اکثر اوقات زمستان به دلیل بارش برف بسته می شود. طبیعت زیبای این روستا و روستاهای اطراف آن از قبیل کلوسه، وستگان و کاهگان بسیار بکر و ناشناخته بوده و نیاز به توجه و امکانات بیشتری دارد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *