شارلوت آلبالو-Charlotte Cherry

مواد لازم برای شارلوت آلبالو

خامه پاستوریزه یک بسته ۲۵۰ گرمی
کره ۵۰ گرم
کمپوت آلبالو یک قوطی نیم کیلویی
وانیل یک چهارم قاشق چای خوری
پودر ژله آلبالو یک بسته
تخم مرغ دو عدد
پودر شکر شش قاشق غذا خوری

شارلوت آلبالو

با این مقدار مواد لازم به اندازه یک بشقاب بزرگ از ”‌شارلوت آلبالو“ خواهیم داشت.

دو عدد تخم مرغ، یک چهارم قاشق چای خوری وانیل
شارلوت آلبالوشارلوت آلبالو
شش قاشق غذاخوری پودر شکر (معادل ۱۲۰ گرم)، یک قوطی نیم کیلویی کمپوت آلبالو

شارلوت آلبالوشارلوت آلبالو
یک بسته کره ۵۰ گرمی، یک بسته پودر ژله آلبالو (معادل صد گرم پودر ژله)
شارلوت آلبالوشارلوت آلبالو
یک بسته خامه پاستوریزه سفت ۲۵۰ گرمی (اگر کمی شیر کنار خامه جدا شده بود، آن را حتماً دور بریزید تا خامه بهتر فرم بگیرد)، یک قالب کیک یا ژله سوراخ دار با گنجایش حدود یک و نیم لیتر و همزن برقی

شارلوت آلبالوشارلوت آلبالو

طرز تهیه شارلوت آلبالو

یک بسته پودر ژله آلبالو را در یک فنجان آب جوش کم کم ریخته، هم می‌زنیم تا حل شود. سپس آن را در هوای آزاد گذاشته تا کمی سرد شود ولی بسته نشود.

یک بسته خامه سفت پاستوریزه ۲۵۰ گرمی را دو ساعت در فریزر گذاشته، تا کمی یخ بزند سپس آن را با سه قاشق غذاخوری پودر شکر مخلوط کرده، حدود ۵ دقیقه هم می‌زنیم تا خامه فرم بگیرد.

دو عدد زرده تخم مرغ را همراه یک چهارم قاشق چای‌خوری وانیل و دو قاشق غذاخوری پودر شکر با همزن برقی می‌زنیم تا سفید و کشدار شود.
پنجاه گرم کره را بیرون یخچال گذاشته، تا کمی نرم شود سپس به زرده زده شده اضافه کرده، هم می‌زنیم.دو عدد سفیده تخم مرغ را با همزن برقی می‌زنیم تا کاملاً کف شود. بعد یک قاشق پودر شکر اضافه کرده، به هم زدن ادامه می‌دهیم.خامه فرم گرفته را به سفیده زده شده، اضافه کرده، هم می‌زنیم سپس مخلوط زرده تخم مرغ و ژله را اضافه کرده، هم می‌زنیم تا مایه شارلوت آماده شود.

مایه شارلوت را ته یک قالب سوراخ دار ژله می‌ریزیم سپس آلبالو های کمپوت شده را برداشته، روی شارلوت می‌ریزیم و با قاشق آلبالوها را به وسط قالب هدایت می‌کنیم و بعد دسر را برای مدت ۴ الی ۵ ساعت در یخچال قرار می‌دهیم تا بسته شود سپس آن را از یخچال درآورده، لبه های دسر را از قالب جدا کرده و آن را برای چند لحظه روی کتری در حال جوش قرار می‌دهیم. ته یک بشقاب بزرگ یا دیس را چرب کرده، دسر را در آن برمی گردانیم.
شارلوت آلبالو

دسر آماده پذیرایی می‌باشد.
نوش جان

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *