چند نکته مهم در تهیه دسرها، پودینگ ها و ژله ها

چند نکته مهم در تهیه دسرها، پودینگ ها و ژله ها

۱- اگر بخواهیم ژله دو رنگ درست کنیم. یک رنگ را در ظرف ریخته می گذاریم در یخچال تا خودش را بگیرد . سپس رنگ دوم را روی آن ریخته در یخچال قرار می دهیم.
۲- اگر ژل شل بود و در یخچال سفت شد می توانیم دوباره آنرا بجوشانیم و غلیظ کنیم.۳- برای اینکه میوه در ته ظرف قرار گیرد مقدار کمی ژله همراه میوه ریخته در یخچال می گذاریم تا خودش را بگیرد و بعد از گرفتن ژله مجدداْ بقیه مواد ژله را روی آن می ریزیم.
۴- در مورد پودینگ ها حتماْ باید در حالت گرم در ظرفهای مورد نظر بریزیم.
۵- پودینگ سریعاْ بسته می شود.
۶- نشاسته پودینگها حتماْ باید تازه و تمیز باشد.۷- ظرف تهیه پودینگ باید کمی گود باشد و با حرارت کم تهیه شود که بیرون نپرد.
۸- فرم گرفتن خامه: باید خامه و پودر شکر را مخلوط کرده و در فریزر به مدت ۱۲ ساعت بگذاریم و بعد از بیرون آوردن خوب بزنیم تا فرم بگیرد. حالت فرم گرفته حالتی است که جای پرهای همزن در آن باقی بماند.
۹- مهمترین نکته در پودینگها تازه بودن تمام مواد است.
۱۰- در مورد ژله ها و دسرها، حتماْ تاریخ مصرف کمپوتها باید مشخص باشد.
۱۱- پودر ژلاتینها کهنه نباشد.
۱۲- دسرها باید حتماْ تازه سرو شوند.
۱۳- طریقه بن ماری: یعنی یک ظرف آب گرم را روی حرارت گذاشته و ظرف دسر را به آرامی روی آن قرار داده و هم می زنیم. حرارت نباید زیاد باشد که آبجوش به داخل ظرف دوم برود.

۱۴- اگر ژله دو رنگ یا بیشتر باشد در فاصله زمانی که ژله رنگ اول در یخچال ببندد اگر ژله رنگ دوم کمی سفت شود می توانیم آن را گرم کرده و روی ژله اولی بریزیم و بقیه رنگ ژله ها را هم به همین طریق گرم کنیم و روی ژله ها بریزیم.
۱۵- تزئین ژله و دسرهائی که برای سفت شدن در یخچال قرار می گیرند، همواره بعد از بیرون آوردن از یخچال باید انجام گیرد.

۱۶- از آنجا که تهیه دسر و ژله ها چندین بار تمرین شده اند، توجه داشته باشید که مواد را دقیقاْ به همان میزان که گفته شده است استفاده کنید.
۱۷- دستور تهیه خامه فرم گرفته: ۲۰۰ گرم خامه را با ۱۰۰ گرم پودر قند مخلوط کرده و به مدت ۱۲ ساعت در یخچال می گذاریم. سپس با همزن به مدت ۳ تا ۴ دقیقه می زنیم تا شکل بگیرد به طوریکه اگر روی آن را با چنگال خط بکشیم جای خطها باقی بماند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *