نمک درمانی

آشنایی با روش نوین درمانی

نمک

نمک

شاید بیشترمان از دیگران شنیده باشیم نمک زیاد نخور ،خوب نیست نمک زیاد بخوری فشار خون می گیری اما اگر بدونید چقدر نمک خوبه.به شرطی که نخوریدش،استنشاقش کنید.جالبه نه؟!؟!

البته نمک انواع مختلفی داره که اونی که می تونید استنشاقش کنید با اونی که می خورید یه جورایی فرق داره.با من همراه شید تا بیشتر با این روش آشنا شید.

تازگی ها روش جدیدی برای استفاده از نمک در درمان استفاده می شود که شاید برای اکثریت ما عجیب باشه البته شیوه های درمان با نمک در حقیقت کشف تازه ای نیست.

یونانیان باستان در یافته بودند که معادن نمک و غارهای نمکی تاثیر مثبت و شگرفی بر روی بیماری های تنفسی و همچنین بهبود بیماری های روانی دارند به نحوی که فهمیده بودند افرادی که در معادن نمک کار میکنند هیچگاه به بیماری های تنفسی دچار نمیشوند.

این افراد در گذشته های دور و با استفاده از این تاثیرات موفق به درمان بیماریهای تنفسی و بهبود تنفس افراد مبتلا به این بیماری ها شده بودند.

در بحبوهه جنگ های جهانی هم آلمانها برای بهبود تنفس سربازان خود قبل از اعزام به جنگ مدتی آنها را به غارها و معادن نمکی میفرستادند تا از تاثیرات شگرف نمک در بهبود سلامت سیستم تنفسی و عصبی بهره مند گردند.

می بینید!!!قدیمی ها ارزش و تاثیر نعمت های خداوند رو خوب می دونستند.بد نیست ما هم از ارزش های این نعمات بهترین استفاده را کنیم.حالا بیاییم از نظر علمی در مورد این موضوع بهتر بدانیم.

نمک درمانی (Salt Therapy ) استفاده آزمایشگاهی از تاثیر نمک در بهبود بیماری های تنفسی و به تبع آن بهبود بیماری های ناشی از اختلال در سیستم تنفسی است.

مکانیسم این فرایند ایجاد شرایط موجود در معادن نمک طبیعی و غارهای نمک طبیعی بوسیله ژنراتور ها و هواساز های نمکی است. هوای ایجاد شده توسط این ژنراتورها کاملا تمیز، خشک، عاری از میکروب، و عاری از هرگونه مواد شیمیایی است.

نمک درمانی به روش نوین، در سال ۱۹۸۲ در شوروی ابداع شد و از آن تاریخ تا به امروز میلیون ها نفر در سراسر دنیا از فواید این روش درمانی بدون دارو جهت درمان و بهبود بیماری هایی نظیر آسم، آلرژی، گرفتگی مجاری تنفسی، سرفه های مزمن و غیره بهره مند شده اند.

موج دوم استفاده از روش های درمانی ابداع شده (نمک درمانی) و غارها و اطاق های نمکی از ابتدای سال ۲۰۰۹ شروع شده است.

امروزه تقریباً در تمامی کشور های اروپایی، آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا)، ژاپن و بسیاری از کشور های دیگر این روش برای بهبود سلامت افراد مورد استفاده قرار میگیرد و به سرعت در حال گسترش است.

هواسازهای غارهای مصنوعی نمکی امروزه دراتحادیه اروپا و آمریکا به عنوان یک ابزار پزشکی ثبت و آزمایش شده مورد استفاده قرار میگیرد.

در اتحادیه اروپا این سیستم، در دیوان بهداشت کانادا و در روسیه در وزارت بهداشت این کشور ثبت رسمی شده است و در تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا، انگلستان، کانادا، آمریکا و بیشتر کشور های دیگر به عنوان یک جایگزین دارو برای بهبود بیماریهای تنفسی و روحی به وفور مورد استفاده قرار میگیرد به نحوی که در بسیاری از کشورهای اروپایی شرکت های بیمه ای قسمتی از هزینه های استفاده از غارهای نمکی را همانند دیگر خدمات درمانی و بهداشتی پرداخت می نمایند و افراد را به استفاده بیشتر از روش های طبیعی درمان و بهبود بیماری ها تشویق مینمایند.

خوبه خدا انسان رو آفرید .می دونید چرا؟!؟! آخه یکی باید پیدا شه که درک کنه خدا هر چیزی رو بی حکمت نیافریده.

مکانیسم عملکرد:

دوست دارید چگونگی عملکرد این روش را بدانید؟؟؟

جالبه ها ….

هوای طبیعی غارهای واقعی نمک توسط دستگاه های هواساز نمکی (Dry Saline Diffuser medical device ) بصورت کاملاً مشابه ایجاد میگردد.

در این دستگاه ها نمک مخصوص بوسیله هوای ایجاد شده توسط دستگاه ژنراتور به داخل غار دمیده میشود و بدین ترتیب هوا بوسیله نمک مخصوص غنی میگردد.

در این غارها دمای هوا، رطوبت، تمرکز و بقیه مولفه ها بطور کاملاً دیجیتالی کنترل میگردد تا شرایطی کاملاً شبیه غارهای طبیعی نمک ایجاد گردد.

نمک دمیده شده در داخل غار (اطاق) نمکی غیر قابل دیدن و کاملاً شبیه هوای طبیعی می باشد و در واقع اثر پزشکی غارهای نمکی ناشی از این هوای ایجاد شده است که هیچ بو و رنگی هم ندارد.

این هوا با جایابی در منتهی الیه پایینی شش ها عملاً باعث ایجاد مکانیسم تنفس بهتر، باز شدن شریان های تنفسی میگردد.

پس از جایابی این ذرات نمک معلق در هوای غار در شش ها و مجاری تنفسی، باکتری ها و میکروب ها و خلط ها توسط این ذرات جذب میشوند و پس از مدتی قسمت اعظم این باکتری ها ، میکروب ها و خلط ها بوسیله سرفه دفع میگردند.

دفع این باکتری ها کمک شایانی در بهبود بیماری هایی نظیر آلرژی و همچنین اثرات فوق العاده زیادی در شادابی و کاهش اضطراب و افسردگی دارند.

از خصوصیات مهم دیگر نمک درمانی تاثیر شگرف آن بر روی بیماری های پوستی، افسردگی، اضطراب، ضعف اعصاب و… می باشد. همچنین استنشاق هوای غنی شده با نمک باعث بهبود و کاهش التهاب و ورم در سراسر دستگاه تنفسی خصوصاً بینی، گلو، و شش ها میگردد.

همچنین کاهش ورم و آماس در غشاء های مخاطی از اثرات مفید استفاده از اتاق های نمکی است (غِشاءهای مُخاطی، لایه‌های سلولی هستند که قسمت‌هایی از بدن را که نباید خشک شوند، حفاظت می‌کنند. این غشاها، دهان و بینی، داخل پلک‌ها، مجاری تناسلی، گوارشی و تنفسی را می‌پوشانند.

نمک درمانی و اسفاده از اتاق های نمکی همچنین باعث کاهش ریسک ابتلا به بیماری های تنفسی در افراد عادی میگردد.

اتاق یا غار نمکی
همه چی نمکی اش خوبه!!!چه خوردنی باشه چه اتاق باشه!!!!

اتاق یا غار نمکی یک فضای مصنوعی است که توسط ژنراتورهای مخصوص، محیطی شبیه غارهای طبیعی نمک را محیا می کند.

که هوای داخل آن تاثیر شگرفی بر میزان سلامت افراد و بهبود بیماری های تنفسی و پوستی و افسردگی را دارد.

این اتاق های نمکی میتوانند در ابعاد مختلفی ساخته شوند.حتی به کوچکی یک اتاق ۳*۴ و یا یک فضای بسیار بزرگ . نوع و میزان قدرت هواساز نمکی بستگی به ابعاد اطاق دارد.اتاق های نمکی را میتوانند در محل کار، هتل ها، مجموعه های ورزشی، ادارات، شرکتها،سازمانها، رستوران ها، مهد کودک ها، آپارتمانها و مجموعه های مسکونی و … بسازید.

اگر توانایی ساخت یک اتاق نمکی را ندارید میتوانند اتاق های نمکی یک نفره و یا هواسازهای نمکی رومیزی را بخرید تا شما هم بتوانید نمک استنشاق کنید.
تبیان زنجان www.tebyan-zn.ir

منبع : www.saltcave.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *